Detoks alkoholowy Warszawa

Znaczenie detoksu alkoholowego

Etap detoksu alkoholowego jest pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu. W tym czasie, alkohol jest całkowicie wypłukiwany z organizmu. Objawy odstawienia zazwyczaj ustępują w ciągu około jednego do dwóch tygodni po rozpoczęciu detoksu, jednak może to potrwać dłużej w zależności od stopnia zaawansowania choroby alkoholowej. Od tego momentu będziesz mógł skupić się na innych aspektach procesu zdrowienia, takich jak różne zajęcia, terapie, sesje doradcze i opcje wsparcia.

Alkohol jest środkiem depresyjnym, na którym organizm zaczyna polegać w ciągu miesięcy i lat picia. Twój mózg w końcu przestaje wytwarzać pewne substancje chemiczne, które otrzymuje od alkoholu, stając się zależnym od narkotyku. Dlatego po odstawieniu alkoholu organizm potrzebuje czasu, aby się do tego przystosować. To właśnie powoduje objawy odstawienia, takie jak ból głowy, gorączka, mdłości, nieregularne bicie serca i halucynacje.
kroplowki2 min 1
sergio alves santos PeDrafNlY2Y unsplash
giorgio trovato PC5kB3fC1bM unsplash

Niektórzy ludzie obawiają się rzucić picie, ponieważ są zdenerwowani objawami odstawienia doświadczanymi podczas detoksu alkoholowego. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą być dotknięte tylko przez niewielkie skutki alkoholizmu, inni mogą zmierzyć się z ekstremalnym bólem. Objawy odstawienia mogą zmieniać się szybko i agresywnie, dlatego tak ważne jest, aby detoksykacja odbywała się pod opieką specjalistów medycznych. Specjaliści od leczenia w ośrodku odwykowym będą w stanie pomóc Ci opanować ból za pomocą różnych leków. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na powrocie do zdrowia i poczuć się lepiej.


Jeśli jesteś gotowy, aby rzucić picie, pomoc jest dostępna. Skontaktuj się z nami już dziś!.

Objawy detoksu alkoholowego

Faza detoksu alkoholowego może obejmować objawy odstawienia od łagodnej intensywności do zagrażających życiu. Często długotrwałość i nasilenie zaburzeń związanych z używaniem alkoholu (AUD) odgrywa rolę w objawach odstawienia, których doświadczasz. Na przykład, osoby, które zmagały się z latami ciężkiego picia są bardziej prawdopodobne, aby rozwinąć poważne objawy odstawienia, takie jak drgawki lub delirium tremens.

Drobne objawy detoksu alkoholowego obejmują:

  •  niepokój,
  •  pocenie się,
  •  nudności,
  •  bezsenność,
  • bóle głowy.

Bardziej poważne objawy odstawienia alkoholu detox są:

  • drgawki,
  •  napady drgawkowe,
  •  ekstremalne halucynacje,
  •  dezorientacja,
  •  delirium tremens (w rzadkich przypadkach)
kobu agency TWIRIAizZFU unsplash
vinicius amnx amano V1zGiNVPumM unsplash2 1
dalton caraway T1O7l9aqYUs unsplash

Chociaż rzadko spotykane, najpoważniejszym skutkiem odstawienia alkoholu jest delirium tremens. Może się ono rozpocząć w ciągu dwóch do pięciu dni po ostatnim drinku i może zagrażać życiu. Jednak mniej niż pięć procent ludzi rozwinie delirium tremens podczas odstawiania alkoholu.
Ze względu na nasilenie niektórych objawów odstawienia alkoholu, detoks alkoholowy powinien być monitorowany przez lekarza specjalistę. Jest to szczególnie prawdziwe dla tych, którzy mają historię chorób płuc lub serca, lub innych warunków medycznych, jak objawy odstawienia mogą szybko pogorszyć. Twój specjalista od leczenia będzie w stanie śledzić ciśnienie krwi i tętno, aby upewnić się, że Twój stan się nie pogarsza. Możesz również porozmawiać z nim o objawach, których doświadczasz, a także o tym, czy odczuwasz ból. Informacje te pomogą zespołowi medycznemu określić, który lek pomoże złagodzić Twój dyskomfort. Kiedy do rzucenia picia, jest dostępna pomoc. Skontaktuj się z ośrodkiem leczenia już dziś.

Co jeść podczas autodetoksu

Kiedy twoje ciało wycofuje się z alkoholu, jedzenie prawdopodobnie jest ostatnią rzeczą, o której myślisz. Jedzenie jest ważną częścią twojego powrotu do zdrowia, ponieważ alkohol wpływa na to, jak twoje ciało metabolizuje i wykorzystuje składniki odżywcze.

Najpierw skup się na nawodnieniu

Odstawienie alkoholu powoduje szereg różnych objawów, w tym zmęczenie, niepokój, depresję, utratę apetytu, nudności i wymioty. Objawy te są najbardziej dotkliwe między 24 a 72 godziną po ostatnim drinku i mogą ograniczać zdolność do jedzenia. Upewnij się, że pijesz dużo płynów w tym czasie, ponieważ pomoże to nawodnić Twój organizm i pozbyć się toksyn. Woda, sok, rosół, lód i żelatyna są dobrymi sposobami na nawodnienie podczas wczesnych etapów odstawienia.

Zacznij od zbilansowanej diety

Kiedy już możesz zacząć znowu jeść, ważne jest, aby skupić się na zdrowej diecie. Jedz produkty z różnych grup żywnościowych w odpowiednich ilościach, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Jedz dużo owoców i warzyw, ale nie zaniedbuj znaczenia pełnych ziaren i chudych źródeł białka.

Przyjmuj witaminy i minerały

Kiedy przechodzisz detoksykację w ośrodku stacjonarnym lub ambulatoryjnym, zazwyczaj przepisuje się leki, które pomagają złagodzić objawy odstawienia alkoholu. W domu nie będziesz miał tego luksusu. Ale są pewne witaminy i minerały, które można podjąć, które są często korzystne i pomagają usunąć toksyny. Niektóre z nich to witaminy z grupy B, multiwitaminy, witamina C, witamina E i wapń.

Odtrucie alkoholowe Warszawa

Oferujemy kompleksowe wsparcie związane z odtruciem alkoholowym na terenie Warszawy oraz okolic. Dojeżdżamy do Klienta oraz przeprowadzamy kompleksową terapię wraz z instrukcjami, aby szybko postawić Cię na nogi